Ačkoli hasiči a policisté vyzvali místní obyvatele, aby zavřeli okna a příliš nevycházeli, nakonec zjistili, že do okolí neunikly jedovaté látky z likvidovaných lednic. Právu to sdělil mluvčí Krajského hasičského záchranného sboru v Liberci Karel Boháč.

"V prostoru závodu jsme museli evakuovat zaměstnance a nechali jsme uzavřít celé okolí. Důvodem byla skutečnost, že v prostoru, kde hořelo, byly umístěny tlakové nádoby, jež jsme museli ochlazovat," shrnul Boháč.

Vážně zraněný mladík

Mezitím už ale hasiči zachránili 21letého zaměstnance, který utrpěl vážné popáleniny druhého a třetího stupně. "Pacient utrpěl popáleniny na 35 procentech těla. Převezli jsem ho do liberecké nemocnice na chirurgii, kde mu provedli základní ošetření a byl transportován do popáleninového centra pražské vinohradské nemocnice. Muž měl velmi silně popálený obličej, horní končetiny, záda a částečně dolní končetiny," zmínila mluvčí liberecké záchranné služby Kristýna Fejfarová.

Jak řekla tisková mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková, původně se předpokládalo, že v areálu vybuchl kotel, ale hasiči po příjezdu zjistili, že explodoval z nejasných příčin recyklační stroj. "Co bylo příčinou, se nedá říci, a bude to předmětem šetření až se podaří oheň uhasit," podotkla Suchánková s tím, že na místě pracují také lidé z České inspekce životního prostředí.