„Připravují se zatím dva pohřby. První a největší se uskuteční v pátek od 14 hodin. Další pohřeb dvou dětí bude zřejmě až v následujícím týdnu. Dnes jsme měli řešit podrobnosti, ale dostali jsme informaci, že maminka dětí se zhroutila a byla převezena do nemocnice. V tomto případě půjde pravděpodobně o rozloučení v úzkém rodinném kruhu,“ řekl Právu majitel frenštátské pohřební služby Karel Reček.

Strůjce masakru Antonín Blažek, který žil v přízemí, bude zřejmě pohřben na náklady města. „Příbuzní se k němu nehlásí a zatím to vypadá, že mu bude muset být vypraven.

Tajemník frenštátské radnice Petr Kubenka dodal, že pohřbů na náklady státu město řešilo v minulosti už několik. „Funguje to tak, že pohřební službě proplatíme nejlevnější pohřeb a částku si pak necháme proplatit od státu,“ řekl.

Ve středu třetím dnem pokračovaly práce na odstraňování sutin po výbuchu plynu v bytovém domě ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zemřelo při něm 5 lidí.

Ve středu třetím dnem pokračovaly práce na odstraňování sutin po výbuchu plynu v bytovém domě ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zemřelo při něm 5 lidí.

FOTO: ČTK

Policie v noci na sobotu potvrdila, že podle výsledků genetické expertízy je obětí výbuchu šest. Poslední obětí je šedesátiletá žena z horního patra. [celá zpráva]

Do domácího léčení v pátek ráno propustili lékaři z ostravské fakultní nemocnice posledního dětského pacienta.

V péči tamních lékařů tak zůstávají ještě další tři dospělí pacienti. Sdělil to Právu mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Tomáš Oborný.

„U dalších tří dospělých pacientů se jejich zdravotní stav zásadně nezměnil, proto stále zůstávají hospitalizováni na JIP,“ informoval Oborný.