„Najednou se vynořil, kráčel jako Rambo proti mně a hořel. Křičel jsem na něho: Ty hajzle, zabil si nám děti! On se smál a řval: Neměli jste si se mnou nic začínat! Tento okamžik mi zůstane do smrti v paměti. Pořád budu vidět jen jeho ksicht. Byl to výjev jak z hororu,“ svěřil se deníku Blesk otec.

Muž v rozhovoru pro deník ještě dodává: „Vzal jsem plotnu ze stěny a šel proti němu. On se ale jen klepal.“

Podivín, který bydlel v prvním patře domu, podle mnoha svědectví připravil pro své sousedy past, ze které neměli mít možnost uniknout, když zatarasil dveře. Podle nejnovějších informací od hasičů byl za výbuchem plyn z otevřených rozvodů. Požár měl několik ohnisek. Sám v ohnivém pekle zemřel, jeho úmrtí však do čtvrtečního dopoledne policie nepotvrdila.

Jeho manželka, která má firmu na roznášení letáků, se k tragédii nechtěla vyjadřovat. „Nezlobte se, ale já k tomu nemám co říct. Opravdu nemůžu,“ pověděla Právu manželka. Podle některých informací ji manžel den před výbuchem z domu vyhodil, podle jiných odešla sama. V každém případě si tím zachránila život.

Video

Tragédii ve Frenštátě mohla policie zabránit, myslí si lidé.

Na problémového nájemníka si stěžovali lidé několik let. Stížnosti ovšem posílal i on sám. Starostka potvrdila, že obec řešila několik desítek jeho stížností. Policie v poslední době ale žádné oznámení neobdržela.

Antonín Blažek měl také zkušenosti se soudním řízením. Před pěti lety popsal zdi domu hanlivými nápisy na adresu sousedů. Od soudu dostal podmínku. V roce 2011 stanul před soudem za pomluvy a křivá obvinění sousedů. Odešel s peněžitým trestem, který ale později zrušil odvolací soud.

Policie zatím potvrdila, že při výbuchu zemřelo pět lidí, jedenáct bylo zraněno. Několik zraněných již bylo propuštěno z nemocnice.

Pozůstalým a přeživším pomáhají lidé z celé republiky. Na speciálně zřízeném účtu bylo ke středečnímu dni několik miliónů korun. S pomocí lidé přicházejí i do místní charity, která už je ovšem přeplněna.