Nejméně pět lidí při neštěstí zemřelo, dva lidé se pohřešují. Hasiči v troskách našli ostatky, které mohou patřit těmto dvěma lidem. Ještě je neidentifikovali, čekají na výsledky expertiz.

Osm zraněných je ve Fakultní nemocnici Ostrava-Poruba. Stav dvou je i nadále vážný. Muž a žena mají rozsáhlé popáleniny, žena na 90 procentech těla. "U zbývajících můžeme říci, že už nejsou ohroženy jejich životy," uvedl mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.

K blízkým odešel jednatřicetiletý muž, který ležel na jednotce intenzivní péče poté, co se nadýchal kouře. „Jeho stav se od neděle zlepšil, takže byl v průběhu pondělí přeložen na plicním oddělení a ještě ten den na jeho vlastní žádost byl propuštěn,“ uvedla mluvčí nemocnice v Novém Jičíně Hana Szotkowská.

V novojičínské nemocnici tak už není hospitalizován žádný pacient ze zničeného domu. K příbuzným odjely i ženy ve věku 61 a 40 let. „Dvě ženy, které ležely na interním oddělení, byly v pondělí odpoledne propuštěny do domácí péče,“ doplnila Szotkowská.

Exploze v panelovém domě v centru města nastala v neděli krátce před 04:00. Po výbuchu vypukl požár, který zničil celý třípatrový dům, v němž bylo šest bytů.