Informovala o tom dnes mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková s tím, že muž si ráno vybral cestu v lese, která vedla mezi zemědělskými pozemky.

"Po vypuštění se tisíce litrů olejovité suspenze s obsahem ropných látek, olova, zinku, wolframu a dalších závažných škodlivin dostaly do příkopu, kde kontaminovaly zeminu a potok Košica," popsala Bednarčíková.

Dalšímu šíření látek zamezili až hasiči a ekologové, kteří odhadli náklady na odstranění havárie na 100 tisíc korun. "Muž je stíhán pro pokus trestného činu ohrožení životního prostředí, byl zadržen a umístěn v policejní cele. Dnes bude rozhodováno o návrhu na vzetí do vazby," dodala Bednarčíková.

Zaměstnavatel se od případu distancoval

Řidič pracoval pro společnost Ekoat z Otrokovic, která se zabývá likvidací a zpracováním odpadů. Její vedení se od případu distancuje.

"Nevíme, kde ty látky řidič vzal. Ani to, proč je vypouštěl do lesa. Nemáme s tím nic společného," uvedl dispečer společnosti Pavel Vidlař. Dodal, že firma vlastní zařízení, která jsou schopna podobné látky neutralizovat a likvidovat. "Nenechám se přece zavřít jen proto, abych ušetřil 3000 korun a poslal někoho odpad vylévat do lesa," řekl.