Zrůdnosti, které Kováč praktikoval nejméně od předloňského dubna do loňského 3. února, se odehrávaly v obci na Opavsku v ubytovně, kde byl ubytovaný se svou družkou a jejich třemi nezletilými dětmi.

Zejména pod vlivem alkoholu tam svou družku opakovaně týral, bil ji dlaní, pěstí i kopáním, současně jí nadával a ponižoval, a to i v přítomnosti jejich dětí, které také nabádal, aby svou matku fyzicky napadaly a kopaly do ní.

Vše vyvrcholilo loni v noci z 3. na 4. února, kdy opět v podnapilém stavu nešťastnici napadl údery kuchyňskou paličkou na maso a kopáním do celého těla, přičemž jí způsobil tak rozsáhlá vnitřní zranění, že vedla o den později k jejímu úmrtí.

U VS se Kováč domáhal zproštění obžaloby, případně alespoň uložení mírnějšího trestu. Tvrdil, že neexistuje žádný přímý důkaz, který by jej usvědčoval. Namítal také, že nebyly splněny podmínky pro uložení výjimečného trestu.

VS však jeho argumenty neakceptoval. „Vina byla spolehlivě prokázána, trest je zákonný a zcela přiměřený. Odpovídá mimo jiné tomu, že obžalovaný spáchal více trestných činů a v minulosti byl již devětkrát soudně trestán,“ uvedl mluvčí VS Petr Angyalossy.