„Z procesních důvodů je podání návrhu na obžalobu odloženo na příští týden,“ řekla v úterý Právu bez bližších podrobností mluvčí královéhradeckých policistů Ivana Ježková.

Janouškův obhájce Vít Široký následně Právu upřesnil, co jsou zmíněné procesní důvody. „Klient má normální chřipku a léčí se, proto je odklad o týden. Žádný jiný důvod v tom není. Se spisem jsme se ještě neseznámili, mělo by to pokračovat v pondělí,“ upřesnil Široký. Doplnil, že bude policii navrhovat doplnění dokazování o další znalecké posudky, a to z oboru dopravy i zdravotnictví.

„Nějaké znalce zcela určitě přiberu, budou separátně zkoumat závěry původních znalců, půjde o experty na dopravu i na zranění. Mohu je sice navrhnout ještě teď, ale oni asi nebudou čekat, protože to vypracování bude nějakou dobu trvat a já to mohu založit do spisu kdykoli během dalšího řízení,“ uvedl Široký.

Jeho tvrzení koresponduje s dřívějším vyjádřením policejní mluvčí Ježkové, podle níž kriminalisté nebudou čekat další tři měsíce na nové posudky, a odkládat tak návrh na obžalobu, expertízy prý může obhajoba předložit i před soudem.

Už koncem ledna Právu sdělil, že žádá o vypracování nových posudků. Důvodem byl fakt, že policie překvalifikovala Janouškův čin z úmyslného ublížení na zdraví na pokus vraždy. Za to mu nyní hrozí až 18 let vězení.