Nehoda u Otrokovic se stala zhruba v 18:10. "Bylo to v místě, kam je veřejnosti vstup zakázán, na širé trati," řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Osobní vlak jel z Břeclavi do Přerova. Provoz na trati byl přerušen.

Přerušení provozu na trati v úseku Libice nad Cidlinou-Poděbrady si dopoledne vyžádala srážka vlaku s člověkem u Poděbrad. "Podle prvotních informací jde o sebevraždu,“ řekla mluvčí nymburské policie Petra Potočná.

Vlak společnosti RegioJet srazil člověka kolem jedné odpoledne v Kolíně na hlavní trati směrem na Moravu. Neštěstí se stalo u stanice Kolín-zastávka poblíž Kmochova ostrova. "Zatím neznáme totožnost oběti, ani nevíme, zda jde o muže nebo ženu," uvedla mluvčí kolínské policie Věra Žídková.

Podle mluvčího Českých drah Radka Joklíka byl v úseku nejdříve zastaven provoz a přibližně po 20 minutách začaly vlaky jezdit sníženou rychlostí po jedné koleji. "Ale protože těch vlaků tam bylo hodně, tak některé jely odklonem přes Nymburk," uvedl Joklík.

Se třetí komplikací se setkali cestující vlaku EuroCity, který v Adamově na Brněnsku vjel na již obsazenou kolej, kde se nacházel osobní vlak. Vlaky se zastavily 50 metrů od sebe. [celá zpráva]