Ozbrojeni střelnou zbraní a nožem vstoupili maskovaní muži v pondělí nad ránem do prodejny rychlého občerstvení v Evropské ulici v Praze 6.

„Pachatelé hned po vstupu do provozovny napadli manažerku. Tu spoutali a požadovali po ní vydání klíčů od trezoru. Navíc chtěli, ať zavolá všechny své podřízené, které měli v úmyslu také oloupit. Při tom celou dobu na manažerku mířili pistolí,“ popsal přepadení mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Celou situaci ovšem nevyřešila policie, ale právě jeden ze zaměstnanců. „První, kdo reagoval na její volání, byl bodrý zaměstnanec, který se okamžitě pustil s lupiči do křížku. Při této šarvátce došlo k výstřelu z pistole, u které se ukázalo, že byla naštěstí pouze plynová,“ řekl Hulan a dodal, že zaměstnanec oba muže z provozovny vyhodil.

Místním policistům se podařilo vypátrat místo, kde by se pachatelé mohli ukrývat a tam je také o hodinu později zadrželi.

Lupiči ve věku 21 a 25 let se k činu přiznali. Policisté zjistili, že se jedná o bývalého a současného zaměstnance přepadeného fastfoodu. Byť si z restaurace neodnesli ani korunu, policisté mladíky umístili do cely a v případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let.