Dovolání zpochybnilo také pachové stopy, které podle Vaďury sice dokazují to, že byl na místě činu, ale ne to, že držel v ruce vražedné zbraně - baterku a hůl. Podle Nejvyššího soudu ale pachové stopy Vaďuru usvědčují z podílu na vraždě. "Obviněný v průběhu trestního řízení ani nenabídl vlastní verzi způsobu přenosu svých pachových stop na předměty, kterými byla oběť usmrcena," stojí v usnesení Nejvyššího soudu.

Čin se stal v listopadu 2009 v Javorovci nedaleko Uherského Hradiště. Loupež v důchodcově domě prý naplánoval třetí komplic Vratislav Pospíšil, jenž byl souzen jako uprchlý a dostal devítiletý trest. Spolu s dalším mužem, který se na plánu podílel a před časem zemřel, čekal Pospíšil v autě před domem.

Pachatelé důchodce navštívili pod falešnou záminkou odečtu elektroměru. Makó si vzal s sebou pepřový sprej, provazy a lepicí pásku. Poté, co se s Vaďurou dostal do chodby domu, okamžitě nastříkal důchodci pepřový sprej do obličeje a mrštil jím o zeď chodby. Poté jej bili do hlavy a celého těla kapesní svítilnou, dřevěnou holí a také rdousili. Důchodce na místě zemřel.

Vaďura a Makó se v minulosti před soudy ve ZlíněOlomouci hájili tím, že neměli vražedný úmysl. Vinu za zabití seniora házeli jeden na druhého. Makó tvrdil, že do poškozeného pouze strčil a poté prohledával jeho dům. Vaďura jeho výpověď označil za nevěrohodnou. Podle něj to byl právě Makó, kdo překročil meze původní domluvy a na důchodce brutálně zaútočil.