Na čerpací stanici v Karviné se střílelo v úterý po 22:00. Jako první na místo dorazili strážníci, kteří pachatele vyzvali, aby svého jednání zanechal, jinak budou střílet. Když muž neposlechl a čerpadláře stále ohrožoval nožem, jeden ze strážníků ho dvěma výstřely zabil.

„Dosud nebyly zjištěny informace, které by nasvědčovaly užití střelné zbraně strážníkem v rozporu s platnou legislativou, nicméně k řádnému objasnění věci a vyloučení jakýchkoliv pochybností byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro přečin zneužití pravomoci úřední osoby a těžké ublížení na zdraví,“ uvedla mluvčí policie Gabriela Holčáková.

Daleko zajímavější ale je, že policie jednání zastřeleného muže neprověřuje jako loupež. Podle informací některých médií se měl údajný lupič při incidentu vyjádřit v tom smyslu, ať ho klidně policisté zastřelí, že je mu všechno jedno.

„V úvahu nyní připadá jak násilný motiv, tak potencionální sebevražedné jednání. Prověřujeme to jako zločin vydírání,“ podpořila tuto verzi policejní mluvčí.