Byl takřka bez peněz s dluhy na krku, přišel o rodinu a hlavně neměl před sebou žádnou budoucnost. To všechno se nejspíš na jeho smrti podepsalo. Se životem skoncoval na jedné z plzeňských ubytoven, kde požádal o nocleh 5. ledna.

Za tři dny ho se smyčkou na krku uvázanou na klice od pokoje našel správce objektu. „Dlužil nám peníze za ubytování. Zaplatil si totiž jen jedno přespání, ale zůstal déle. Měl zamčené dveře a klíče byly zevnitř. Správce vylomil fabku a našel ho tam,“ řekla žena z recepce.

Policejní mluvčí Martina Korandová potvrdila, že se jednalo o sebevraždu. „Muž zanechal dopis na rozloučenou,“ upřesnila Korandová.

Podle předsedy plzeňského soudu Jiřího Levého rozhodl soud o propuštění Romana Č. z věznice 2. ledna. „Odpykával si dva tresty i za ohrožení pod vlivem návykové látky a za neplacení výživného,“ upřesnil Levý.

Psycholog Karel Bröckl míní, že tento člověk se v novém prostředí ocitl pod silným tlakem, když se zčistajasna dostal ven z věznice a nebyl na to připraven. Upozornil také na to, že tohle riziko s sebou nese právě nečekaně vyhlášená hromadná amnestie.