"Měli spolu několikrát pohlavní styk. Vždy to bylo z obou stran dobrovolné. Prověřujeme další okolnosti," řekl policista , který má o vyšetřování přehled. Bližší podrobnosti však nechtěl sdělit s odvoláním na zákon o stíhání mladistvých, podle kterého nesmí policie zveřejnit informace, které by vedly k odhalení identity mladistvého pachatele. Mladíkovi hrozí v případě uznáni viny až čtyři roky vězení.

Podle primáře gynekologicko- porodnické kliniky plzeňské fakultní nemocnice Zdeňka Novotného jsou takové případy spíše výjimkou. "Setkáváme se s tím tak dvakrát až třikrát do roka. Na druhou stranu to, co skončí těhotenstvím, je jen špičkou ledovce. Takových případů, kdy tak mladé páry spolu intimně žijí, je určitě mnohem více," řekl Novotný. Jak dále uvedl, mladistvé rodičky, které se rozhodly si dítě nechat, jsou pod důkladnou kontrolou.

 "Protože nemají dostatečně vyvinutou dělohu, je tady riziko, že jinak zdravé dítě nemusejí donosit. Pokud to všechno dobře dopadne, je pak problém s výchovou dítěte. Většinou dítě adoptují jeho prarodiče," doplnil primář. Předčasné zahájení pohlavního života může podle Novotného ženě uškodit.

"Ani ne tak fyzicky jako po psychické stránce. V tak mladém věku to berou jako mechanickou záležitost a to může pokračovat až do dospělosti, kdy už nedokáží navázat citový vztah," konstatoval Novotný. Nezletilé dívky nemají šanci legálně získat antikoncepci. "Pokud lékař zjistí, že nezletilá pacientka už není panna, je povinen to oznámit policii. Ochrana tak zůstává jen na mužském partnerovi," uzavřel Novotný.