Kunc s pláčem přiznal, že svou ženu zabil v Bystrém na Svitavsku loni v podvečer jedné listopadové neděle. Stalo se to pár dní poté, co se jeho žena odstěhovala ze společného bytu a vzala sebou oba syny a veškeré vybavení.

"Přišel jsem domů a našel jsem totálně prázdný byt. Její odchod mě šokoval, nečekal jsem to. Několik dní jsem chtěl, aby mi to vysvětlila, ale nebrala telefon. Později jsme spolu mluvili, ale o svém odchodu řekla jen, že to tak prostě je," řekl soudcům Kunc. 

Manželku miloval

S manželkou se dohodl, že si 9. listopadu k sobě vezme dvouletého syna Mirka. Čas s ním trávil u svých rodičů a večer jej vezl zpět do Bystrého. "Také jsem ženě vezl nějaké nádobí. Brala si  je z auta a pak nevím, co se mnou stalo. Vzal jsem z auta nůž a bodl. Provedl jsem to nezávisle na rozumu, ženu jsem velmi miloval a vím, že jsem ublížil mnoha lidem. Bylo to nesmyslné, všechno jsem tím ztratil a velmi toho lituji," řekl v slzách muž, který se od roku 1984 léčí na psychiatrii a v jeho charakteru je údajně skrytá agrese, kterou ve vypjaté situaci rozumově nezvládl.

Kunc také tvrdil, že měl velmi rád i šestiletého syna své ženy Lukáše, jehož pomáhal více než čtyři roky vychovávat. "Považuje mne za svého otce a já jsem na to hrdý," prohlásil.

Ženu nezachránili

Po činu Kunc zahodil nůž do blízké říčky, kde je později našli policisté. Autem, kde byl i jeho  syn Mirek, se vrátil ke svým rodičům. Dítě předal svému bratrovi, řekl mu co se stalo a jel se udat na policii.

Ženě se mezi tím sousedé z domu marně snažili zachránit život. "Jeden ze sousedů u nás zazvonil a řekl mi, co se stalo. Sbalila jsem ručníky a kapesníky a spěchala jsem dolů. Jitka ležela u vchodových dveří a ještě žila. Pokoušela jsem se zastavit krvácení, pak přiběhl další soused, který je lékař," vypověděla svědkyně Petra Bublová.

Hlavní líčení bude pokračovat i ve středu. Obžalovanému hrozí trest v rozmezí deset až patnáct let vězení.