Přepadení se stalo již 9. října, policie o něm informovala ve čtvrtek. Devadesátiletá žena si původně přišla vybrat peníze v pátek, pokladní ji ale odbyla s tím, že výběr 200 tisíc korun musí nahlásit předem. Důchodkyně se tedy domluvila na výběru na další týden v úterý.

Žena ovšem netušila, že její hovor s pokladní vyslechl 25letý muž, který se domluvil se svou 38letou družkou, že seniorku přepadnou. V den výběru na ni před poštou čekali několik hodin. Měli připravené také auto, kdyby seniorku chtěl někdo odvézt autem.

Muž si koupil auto, aby mohl pracovat

Muž si koupil auto, aby mohl pracovat

FOTO: Policie ČR

„Po příchodu ženy na poštu ji pachatelka sledovala od pultu, kde předstírala, že si něco vypisuje. Poté ji sledovala domů. Její druh ji doprovázel po celou cestu v autě, protože nevěděli, kde seniorka bydlí a museli být připravení také na to, že pojede MHD,“ řekl pražský vyšetřovatel Petr Svátek.

Jakmile důchodkyně vešla do vchodu, žena jí strhla tašku s penězi a přitom ji srazila k zemi takovou silou, že seniorka utrpěla v pravém rameni tříštivou zlomeninu. Následky zranění jsou trvalé.

Pachatelé přepadení seniorky

Pachatelé přepadení seniorky

FOTO: Policie ČR

„Na stopu pachatelů jsme se dostali během několika dnů. Následně jsme provedli domovní prohlídku a zadrželi oba pachatele. Žena se k činu přiznala, muž zapíral,“ konstatoval vyšetřovatel.

Zakoupená postel pro děti

Zakoupená postel pro děti

FOTO: Policie ČR

Dvojice si za odcizené peníze nakoupila vybavení do bytu, jídlo a psa. Muž si také pořídil dodávku. V sociálním bytě žilo kromě zmíněné dvojice také šest dětí, dalšího potomka pár očekával.

Jako důvod přepadení uvedli, že dlužili za nájem asi 60 tisíc a báli se vystěhování. Muže soud poslal do vazby, žena je vyšetřovaná na svobodě. Ve vězení mohou v případě odsouzení strávit až deset let.

Byt pachatelů

Byt pachatelů

FOTO: Policie ČR