Rybenská proto případ předala nadřízeným žalobcům, kteří by byli k dozoru v takovém případě příslušní. "Já jsem obsah dozorového spisu spolu s kopií vyšetřovacího spisu postoupila z důvodu věcné příslušnosti, neboť jsem usoudila, že by mohlo jít o těžší trestný čin nebo o těžší kvalifikaci než dosud, a k dozoru v takové věci nejsem, s ohledem na výšku trestní sazby, příslušná," uvedla žalobkyně.

Odmítla však upřesnit, s jakým konkrétním návrhem spis nadřízeným státním zástupcům předložila. Z trestního zákoníku ale vyplývá, že může jít pouze o těžké ublížení na zdraví ve druhém odstavci, kde hrozí od pěti do dvanácti let vězení, nebo o pokus o vraždu, kde se trestní sazba pohybuje od deseti do osmnácti let.

"Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 4 nám tuto věc v pátek postoupilo s tím, že podle jejich právního názoru by zde připadala taková právní kvalifikace trestního jednání, která by znamenala dozor Městského státního zastupitelstvíPraze (MSZ)," řekla mluvčí pražských městských žalobců Štěpánka Zenklová.

Nadýchal přes 2,2 promile

Pokud bude mít MSZ odlišný právní názor, rozhodovalo by podle mluvčí Vrchní státní zastupitelství v Praze.

Janoušek je v současnosti stíhán za úmyslné těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Podle policie měl v březnu řídit opilý a vinou nedodržení bezpečné vzdálenosti narazit do vozidla, které jelo před ním. Janoušek jel podle policie dál a zastavil až na semaforech. Mezitím se ho řidička nabouraného auta snažila kontaktovat, ale Janoušek ji prý srazil a ujel. Následně nadýchal přes 2,2 promile alkoholu.

Podle zástupců Janouška i zraněné ženy už podnikatel poškozenou odškodnil. Oba ale tají, na jaké částce se dohodli. Podle dřívějších informací mělo jít o trojnásobek bodového ohodnocení zranění, které vyčíslili lékaři.