Napadení, které vyústilo v tragédii, předcházela slovní a později i fyzická potyčka vojáků s cizincem v místní restauraci. Došlo k ní kolem půlnoci. "Po zklidnění celé situace opustil cizinec pohostinství. Tři vojáci ho za nedlouho následovali. Venku se k nim přidala ještě jejich známá a pustili se opětovně do cizince na dosud přesně nezjištěném místě v obci," informoval v neděli Právo mluvčí jihočeské policie Dušan Klícha.

Poznamenal, že skupina způsobila napadenému muži těžká zranění v horní části těla a hlavy. "Ze závěrů provedené pitvy vyplývá, že muž zemřel na poranění mozku, pravděpodobně už při útoku," zmínil se Klícha.

Tělo zavražděného cizince objevil na zahradě jedné z rekreačních chalup v Ostrovci jeho spolupracovník ze soukromé firmy zabývající se dřevovýrobou. Bylo mu divné, že nepřišel jako obvykle v sobotu do práce a vydal se ho hledat. "Objevení mrtvého těla oznámil kolem poledne čimelické policii," dodal Klícha.

Všichni čtyři byli obviněni z trestného činu vraždy formou spolupachatelství policie bude požadovat jejich vzetí do vazby. Motiv vraždy budou policisté dál šetřit.