Třicetiletá žena podle spisu měla letos v březnu napadnout svého šedesátiletého otce a navíc navádět svého bývalého přítele, aby ho zabil. Podle slov obžalované její otec několik let terorizoval její rodinu. Doležalová svou spoluúčast na vraždě u soudu popřela a obviněný mladík uvedl, že jejímu otci nechtěl ublížit. Oba obžalovaní před soudem vypověděli, že smrt poškozeného neplánovali.

Tragédie začala tím, že do bytu matky obžalované v Pardubicích se dobýval její bývalý silně opilý manžel. Ten byl v té době již dávno bez domova a s ženou dlouhá léta nežil. Volat policii podle Doležalové už nemělo cenu. „Policisté mi řekli, že k jeho případu už nepojedou, protože se jim už pozvracel a pomočil v autě a dluží za záchytku,“ řekla obžalovaná.

Nabádala mě, abych ho napadl. Nabídla mi na to i boxer.Odsouzený

Proto se žena rozhodla jít své matce na pomoc sama. Její otec v té době bušil na dveře u její matky a ona se mu v tom snažila zabránit, a když na ni údajně zaútočil a začal jí vyhrožovat zabitím, tak se po něm ohnala pěstí s boxerem.

Odvezli ho do lesa

Obžalovaná žena zavolala svému expříteli, aby jejího otce odvezl. Naložil ho tedy do auta a s dcerou opilého muže odjeli do lesa u Rosic nad Labem. Tady Levinský vytáhl muže z auta a opakovaně ho kopl, napadený muž na následky zranění zemřel.

Obžalovaný mladík u soudu tvrdil, že ho k tomu navedla dcera zemřelého. „Nabádala mě, abych ho napadl. Nabídla mi na to i boxer. Když jsem do jejího otce několikrát kopnul a on zůstal ležet na zemi, chtěla, abych ho přejel autem. To jsem odmítnul,“ stál si za svou verzí obžalovaný mladík.

Obžalovaný u soudu tvrdil, že opilému muži nechtěl ublížit a ve tmě ho chtěl kopnout jen do nohou. Soudní lékaři však mluví o mnohem brutálnějším útoku vedeném přímo na hlavu. Muž, který na zranění podlehl, měl mnohočetné zlomeniny obličeje s krvácením do mozku.