V noci na čtvrtek několik maskovaných policistů zasahovalo v proslulé pražské ulici, ve které se soustřeďuje velké množství erotických podniků. Jejich zásah s krycím názvem Tower trval po celý včerejší den.

„Jednoznačně se nejednalo o žádnou kontrolu pražských nevěstinců. ÚOOZ je specializovaný policejní útvar, který se podobnou činností nezabývá. Naši detektivové se řadu měsíců naopak zabývali informacemi směřujícími k možné trestné činnosti konkrétních osob ze světa sexbyznysu,“ vysvětlil mluvčí útvaru Pavel Hanták.

V rámci operace policisté provedli řadu domovních prohlídek včetně tří klubů v centru Prahy. Podle informací Novinek policisté zasahovali také v klubu Darling a Sauna. Na různých místech hlavního města pak bylo zadrženo celkem 15 osob, mezi kterými jsou ženy i muži. Na některé z nich budou kriminalisté požadovat uvalení vazby.

„Operace stále ještě pokračuje. Z tohoto důvodu nebudeme konkretizovat případnou právní kvalifikaci. Omezíme se pouze na konstatování, že se jedná o podezření z trestné činnosti související s podnikáním v sexbyznysu,“ doplnil mluvčí útvaru.