Neštěstí se stalo na Fryčajově ulici, kde přes přechod přecházelo 34 dětí z jedné z mateřských škol se svými učitelkami. Autu v klesání selhaly brzdy a před skupinou dětí už řidič nedokázal zabrzdit. Avie smetla dvě děti, přičemž šestiletá dívenka v nemocnici po nehodě bojovala o život a má poškozený zrak. Větší tragédii zabránily duchapřítomné učitelky, které další děti stačily strhnout stranou.

„K přechodu jsem přijížděl relativně pomalu, vůbec jsem nečekal, že to nezastaví. Když jsem chtěl zabrzdit, tak se nic nedělo, nebylo ani kam uhnout, všude u přechodu byly děti, jen jsem zakřičel z okna, že nemůžu zastavit,“ sypal si popel na hlavu před soudem Dekař. Doplnil, že na nehodu musí myslet každý den i vzhledem k tomu, že sám má malé dítě.

Podle soudců brněnského krajského soudu je ale nemyslitelné, že by za takovou nehodu mohl dostat jen podmínku. „Věděl, že jede s autem ve špatném technickém stavu, sám je navíc automechanik. Hazardoval. Soud mu nemohl uložit podmíněný trest,“ vysvětlil soudce Aleš Flídr.

A Nejvyšší soud mu dal za pravdu, Dekařovými námitkami se detailně nezabýval a dovolání odmítl, neboť bylo podáno z jiného důvodu, než připouští trestní řád.