"Nehoda se stala kolem 7. hodiny, kdy autobus sjel do příkopu a převrátil se na bok," potvrdil Novinkám operační důstojník jihlavské policie.

Zdravotníci na místě ošetřili 17 dětí. Ze 13 školáků převezených do jihlavské nemocnice jich 12 zůstalo hospitalizovaných. "Tři děti jsou na traumatologickém oddělení kvůli podezření na otřes mozku, na stejném oddělení zůstal i řidič. Dalších devět dětí leží na dětském oddělení," upřesnil primář dětského oddělení Milan Svojsík.

Linkový autobus jel ve směru od Jihlavy do Kamenice. Řidič pravděpodobně dostal na kluzké vozovce pokryté mokrým sněhem smyk, vůz se otočil do protisměru a skončil v příkopu. Nehoda se stala poblíž areálu zemědělského družstva.

Další dva autobusy havarovaly

Jak doplnil Jan Plavec z jihlavského oddělení dopravních nehod, řidič patrně nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky. Podle něj však zřejmě nebude trestně stíhán, neboť následky kolize nebyly vážné.

"Je to dost nebezpečný úsek. Velký kopec v otevřeném prostranství a silnice je tam docela úzká. V zimě se stává, že odtud tahají větší vozy ze škarpy. Asi čtvrt hodinu před nehodou byl na úřadu pán, který říkal, že tudy jel dvacítkou a měl co dělat," popsala starostka Kamenice Eva Jelenová (nez.). Silničáři se však brání, že vozovku včas ošetřili.

Podle ČTK na Vysočině ráno havarovaly ještě další dva linkové autobusy. U Hodic na Jihlavsku nebyl z celkem 25 cestujících zraněn nikdo, stejně jako u Račerovic na Třebíčsku, řekli operační důstojníci policie.