Soud mu navíc nařídil zaplatit poškozené dívce 120 tisíc korun jako náhradu škody. Rozhodnutí soudu není zatím pravomocné. Obžalovaný se na místě odvolal a státní zástupce si ponechal lhůtu rozmyšlenou. Podle obžaloby dnes již devatenáctiletou dívku měl její otčím sexuálně zneužívat od roku 2005 až do roku 2009 v rodinném domku v malé obci na Havlíčkobrodsku. Některé sexuální praktiky s dívkou si dokonce fotil či nahrával na video.

„Obžalovaný s nezletilou realizoval různé sexuální praktiky. Do přirození ji zasunoval prsty svojí ruky, přiměl ji, aby si do něho i do análního otvoru sama zasunovala vibrátor, který mu v některých případech poškozená musela zasunovat i do jeho análního otvoru. V jednom případě musela masturbovat i s párkem, dále ji v některých případech přiměl i k orálnímu pohlavnímu styku. Ve většině případů pak jeho jednání vyvrcholilo tím, že na ní vykonal soulož, přičemž v jednom případě na ní i vykonal anální pohlavní styk,“ stojí v obžalobě.

„Milovala mě, dělala to se mnou z lásky. Myslel jsem, že není nezákonné s ní spát, když nejsme příbuzní,“ uvedl před rokem u soudu obžalovaný. Strnad u soudu v pondělí svou vinu opět popřel a tvrdil, že dívka v té době už nebyla nezletilá. „Trvám na tom, že už jí bylo více jak patnáct let,“ tvrdil v pondělí u soudu Strnad.

Dívku zneužíval od 12 let

Dívku však měl podle obžaloby poprvé zneužít dokonce už v jejích dvanácti letech. Strnada označili soudní znalci za devianta. Při loňském líčení soudní znalkyně uvedla, že se obžalovaný rád obléká do ženských šatů, nosí lodičky a při sledování milostných scén v televizi si představuje, že je žena. Podle ní je Strnad egocentrik s narcistními sklony a je schopen navazovat jak heterosexuální, tak homosexuální styky. Ze znaleckých posudků však vyplynulo, že jeho léčení není nutné.

U poškozené se následně podle soudu rozvinula posttraumatická stresová porucha. To v pondělí potvrdil soudní znalec s tím, že postupně tato porucha u poškozené odeznívá. „Nicméně je to závažné duševní onemocnění a v literatuře se mluví o ukradeném dětství,“ upřesnil soudní znalec.

Obhájkyně Strnada v pondělí před soudem žádala o nové revizní posudky na obžalovaného s tím, že v předcházejících posudcích jedna znalkyně tvrdila, že obžalovaný byl příčetný a druhá, že příčetný být nemusel. Soud však nový posudek považuje za nadbytečný.