Státní zástupce na pondělní tiskové konferenci uvedl, že trestní stíhání zrušil již minulý týden. „Byl obviněn z toho, že si pokoutně opatřil blíže nezjištěné množství potravinářského lihu, z něhož měl vyrobit alkohol kontaminovaný metylalkoholem," řekl Kafka.

To se ale podle něj nepotvrdilo. V distribučním skladu výhradního distributora, firmy Verdana, byly nalezeny lihoviny Likérky Drak, potvrzoval to i její jednatel Robert Sedlařík. Podezření směrem k Čanigovi je nyní podle Kafky oslabováno výpovědí jednatele společnosti Vapa, který policii řekl, že zmíněné lihoviny byly vyrobeny v její provozovně v Žeranovicích na Kroměřížsku.

Státní zástupce ale nevyloučil, že se trestní stíhání Čanigy opět obnoví. Policie také pracuje na případu Roberta Sedlaříka a jednatele společnosti Vapa Viktora Koláčka.

Až pět tisíc litrů mezi lidmi

Vyšetřovatelé metanolové kauzy do pondělka registrují ještě stále asi čtyři až pět tisíc litrů nezadokumentovaných litrů smrtelně nebezpečného alkoholu z původních asi 15 tisíc litrů smrtící kapaliny. Jedovatý alkohol může být podle policie mezi lidmi i ve spotřebitelském balení.

„Nezjištěný alkohol může být ještě někde ve sklepě, může se ještě objevit v dalších intoxikacích,“ připustil náměstek zlínského krajského ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování Jindřich Kučera.

„V kauze pracuje 20 policistů, v hlavním kmeni je sloučeno 28 případů z celé ČR a další jsou rozpracovány. Došlo k intoxikaci 78 osob, evidujeme 33 úmrtí,“ řekl Kučera. Podle Romana Kafky je v celé kauze 45 obviněných a další obvinění se chystají.

Policisté zatím stíhají tři lidi pro obecné ohrožení, další ještě mohou přibývat. Zbytek osob je stíhán zejména pro trestný čin ohrožování zdraví závadnými potravinami.