Muž loupil loni 8. prosince v jednom z bytů v domě v Praze 8. Na chodbě před bytem nejprve od svého bývalého nadřízeného chtěl peníze, poté se dožadoval vstupu do bytu a nakonec devětačtyřicetiletého muže napadl.

Poté se mu podařilo vniknout do bytu, kde podle policie sebral peněženku, notebook a mobilní telefon v celkové hodnotě téměř 30 tisíc korun. Napadený utrpěl těžké zranění s trvalými následky.

Hledaný Boleslav Dubský

Boleslav Dubský

FOTO: Policie ČR

Hledaný muž je vysoký asi 185 centimetrů, střední postavy. Má světlou pleť, zelené oči a blond vlasy. Obléká se především do sportovního oděvu a podle informací kriminalistů se pohybuje hlavně na území Prahy a v přilehlých obcích. Měl by přespávat na různých ubytovnách a pracovat ve stavebnictví jako pomocník.

V minulosti se již dopustil například výtržnictví, porušování domovní svobody, krádeže, zpronevěry, loupeže, ublížení na zdraví nebo vydírání. Jakékoliv informace o hledaném muži mohou lidé sdělit na linku 158.

"Policisté nicméně varují před samotným zadržením. Lupič by mohl být ozbrojený, a proto žádáme veřejnost, aby se nesnažila muže zadržet a kontaktovala policisty na tísňové lince," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.