Tragédie se stala v jednom z budovaných tubusů. Řidič nakladače začal couvat s plnou radlicí k místu vykládky bez toho, že by byl jištěn dalším pracovníkem. Při couvání pak zachytil zadní částí stroje dalšího dělníka a přejel ho. Muž utrpěl tak těžká poranění, že na místě zemřel.

„Odsouzený ve svém dovolání uvedl, že nebylo zjištěno, jak konkrétně došlo k smrtelným poraněním poškozeného, byla nesprávně stanovena vzdálenost místa nehody od ústí tunelu, což mělo význam z toho pohledu, zda se úraz stal na pracovišti, nebo na dopravní cestě, a konečně, že z provedených důkazů naopak vyplynulo, že s tělem poškozeného bylo po nehodě manipulováno, takže nebylo možno určit jeho přesnou polohu bezprostředně po jeho sražení nakladačem,“ prohlásil Knötig.

Dodal, že odsouzený namítal i to, že nebyl proveden vyšetřovací pokus, a tak nebylo možno zjistit, jaká byla v tunelu viditelnost a zda vůbec mohl svého kolegu vidět. NS ale jeho argumenty neuznal a dovolání odmítl, protože bylo podáno z jiného důvodu, než uvádí trestní řád.