O rozhodnutí zastavit trestní stíhání informoval Novinky Richard Frištenský. "V úterý byl informován můj právní zástupce, že bylo zastaveno mé trestní stíhání. Hlavní roli v tom hrála zveřejněná nahrávka, na které tvrzení strážníků není patrné. Státní zástupce obvinění ihned shodil ze stolu jako neodůvodněné," uvedl Frištenský s tím, že kdyby obvinění zůstalo jen na svědeckých výpovědích strážníků a taxikářů, byl by zřejmě odsouzen.

Událost se stala 6. října na Andělu, kde strážníci přijeli řešit pití alkoholu na zastávce MHD. Při poutání bezdomovce, který nechtěl předložit doklady, strážníka napadla 34letá žena. Tu městský policista okamžitě povalil na zem takovým způsobem, že to u kolemjdoucích vyvolalo negativní reakce.

Nejvíce zásah strážníků vadil právě Richardu Frištenskému, který se ženy zastal a začal strážníka odtahovat. Ten ho spoutal a s kolegyní mu nastříkal do očí pepřový sprej. Frištenský Novinkám později řekl, že ho policisté obvinili z útoku na úřední osobu, protože měl jednoho z nich udeřit pěstí do zátylku. To Frištenský odmítal a státní zástupce mu dal nyní za pravdu.

Inspekce městské policie už v minulosti rozhodla, že strážníci v zákroku nepochybili. Inspekci vadilo pouze použití pepřového spreje. Policie tak nadále stíhá pouze bezdomovkyni, která napadla strážníka holí a čepicí.