"Vzbudil mne zápach, tak jsem vstala a šla se podívat na vařič, jestli jsem ho nenechala zapnutý," popisovala důchodkyně Anna Kreiselová, která bydlí v panelovém domě asi sto metru vzdušnou čarou od místa požáru.

"Vařič byl v pořádku, takže jsem přistoupila k oknu. V tu chvíli se ozvala obrovská rána a přes černý kouř nebylo na krok vyidět," popisovala svědkyně. "Držela jsem se za rám okna a celá jsem se klepala strachy," spínala ruce vyděšená žena. "Pak se ještě ozvalo dalších asi deset ran," dodala s tím, že hned na to volala policii. "Plameny šlehaly do desetimetrové výše," doplnila.

"Když jsme přijeli na místo, bylo všech pět nákladních vozidel již v plamenech," uvedl velitel zásahu z Krajského hasičského záchranného sboru v Karlových Varech Jiří Bernášek, podle kterého explozi způsobil požár pneumatik nákladních vozidel.

"Mezi nimi byly mercedesy, ale i například avie, od kterých se požár rozšířil i na sousedící budovu skladů a garáží, kde jsme museli rozebrat částečně střechu, abychom zabránili dalšímu šíření požáru," konstatoval hasič, podle kterého nebyl při požáru nikdo zraněn.

K zásahu karlovarští profesionální a starorolští dobrovolní hasiči potřebovali vysokozdvižný žebřík, aby se dostali na zmiňovanou střechu."Celý areál patří vietnamským obchodníkům, kteří jej teprve před asi půl rokem rekonstruovali a dostavěli," prozradil jeden z místích obyvatel.

Firma se zaobírá distribucí tabákových výrobků. Provozovatelé firmy vykázali během požáru novináře z pozemků společnosti. "Příčina požáru je teprve předmětem zkoumání," uvedl Bernášek. "Stejně tak výše způsobených škod," dodal.