Soud navíc uložil celé pětici nahradit veškerou škodu poškozeným. Rozsudek není pravomocný. Obžalovaný Němec se vzdal práva na odvolání. Hačecký se na místě odvolal, Procházka, Dražek a Ševčík si ponechali lhůtu na odvolání. Státní zástupce se ohledně rozsudku vzdal práva odvolání u obžalovaného Němce, u ostatních obžalovaných si ponechal lhůtu na odvolání.

Gangu stačilo pouhých čtrnáct dní na to, aby přepadli celkem jedenáct objektů, z toho několik benzínek, prodejen, hernu a pobočku České spořitelny. Pětice obžalovaných se podílela na třech ozbrojených loupežných přepadeních čerpacích stanic a spořitelny. Lupiči si tak nezákonným způsobem přišli na více než čtvrt miliónu korun.

Podle spisu čtyři z obžalovaných například 8. listopadu 2011 na Svitavsku s kuklami na hlavách a s pistolemi v rukou přepadli pobočku České spořitelny.

Dělal jsem to z nouze, pro mne to nebyla žádná zábava.Jan Němec

„Ozbrojeni zbraněmi a maskováni kuklami vstoupili do pobočky České spořitelny a poté, co přinutili dva klienty peněžního ústavu, aby si lehli na podlahu, namířenými zbraněmi donutili pracovnice spořitelny, aby jim vydaly finanční hotovost ve výši 131 000 korun. Z pultu pokladny sebrali také finanční částku 34 000 korun,“ stojí ve spise. Z místa přepadení je odvezl pátý obžalovaný.

U soudu vypovídal pouze jeden obžalovaný, ostatní čtyři jeho kumpáni využili práva nevypovídat. Obžalovaný Jan Němec, který se živil jako taxikář uvedl, že se s ostatními na přepadeních předem domluvili.

„Naboural jsem půjčené vozidlo a nutně jsem potřeboval zaplatit servis vozidla. Bohužel jsem se dal na tuto cestu. Dělal jsem to z nouze, pro mne to nebyla žádná zábava,“ vypověděl Němec.

Podle něj nedošlo nikdy k žádnému násilí. „Nikdy jsme nikomu nepřiložili zbraň k hlavě. Nikdy nedošlo ani k žádnému zranění,“ upřesnil Němec. Podle něj skupina přestala spolupracovat po přepadení spořitelny na Svitavsku.