Podle zasahujícího lékaře měla těžce zraněná žena zástavu srdce, popálený obličej i dýchací cesty. Do nemocnice ji záchranáři odvezli s podezřením na vnitřní zranění a v ohrožení života. Sousedé nahlásili hasičům, že v hořícím bytě zřejmě zůstal ještě její asi pětadvacetiletý vnuk. To se nakonec nepotvrdilo. Žena byla v bytě své dcery sama.

Požár bytu ve čtvrtém patře obyvatelé oznámili hasičům v 10:45. V domě podle náměstka krajských hasičů Františka Zadiny nevybuchl plyn, jak se někteří domnívali. "Když teplota vzduchu v uzavřeném prostoru dosáhne kolem 500 až 600 stupňů Celsia, dvakrát až třikrát se zvýší tlak a vyrazí okna," řekl. Tím se do místnosti nasaje vzduch a intenzita a rychlost hoření se zvýší. Rychlým zásahem se hasičům podařilo zabránit rozšíření požáru do okolních bytů.

Možnou příčinou požáru je podle Zadiny závada na elektroinstalaci, což však musí potvrdit vyšetřování. Hasiči apelují na obyvatele panelových domů, aby věnovali pozornost funkčnosti požárních hydrantů a kouřových klapek, které odvětrávají schodiště. S těmi byly v domě potíže. Zhruba po hodině už se obyvatelé domu mohli vrátit do svých bytů.