Místostarosta měl totiž dát poměrně velký balík do podnikání právě s Onderkou a Pavlou. Kromě Onderky je z vraždy obžalovaná i jeho exmanžela Radka, oběma hrozí až 18 let.

„Vytopil toužil po dítěti, které nemohl s manželkou mít. Proto si myslím, že začal chodit s milenkou, která měla dvě děti. Hledal rodinný život. Od Onderky přebírali dvě hospody. Vytopil do ní dal hodně peněz. Chtěl si s milenkou zařídit byt. Kupoval také hodně věcí pro děti. Když jsem se ho ptala, jestli z něj tahá peníze, přitakal,“ prohlásila před soudem Vytopilova sekretářka a známá.

Upozornila, že v osudný den, kdy byl 9. září 2011 na schůzce v Mariánském údolí v Brně zavražděn, měl mít místostarosta u sebe až 1,4 miliónu korun jako odstupné pro Onderku za jeho hospodu. Navíc se prý s milenkou Pavlou často hádal o peníze, neboť musel sám všechno platit.

Chtěl se vrátit k manželce

Tuto verzi potvrdila i Vytopilova manželka Sylvie, podle které za ní záletný muž přišel dva dny před svým zavražděním s tím, že se chce vrátit domů, protože z něj milenka jen tahá peníze. „Než zmizel, řekl mi, že už ho to zmáhá. O víkendu se ke mně chtěl nastěhovat zpátky. Přišel, že se chce ke mně vrátit, jestli by mi to nevadilo. Dokonce jsme plánovali, že v říjnu spolu pojedeme na dovolenou. Chtěl mi to asi vynahradit,“ uvedla Vytopilová.

Aleš Vytopil

Aleš Vytopil

FOTO: alesvytopil.cz

Podle státní zástupkyně zavraždili Vytopila po předchozí domluvě bývalí manželé Onderkovi. Po smrti nebožákovi podle spisu uřízli hlavu, tělo pak zakopali u silnice na Brněnsku, zatímco hlava se nenašla. Onderka vinu svádí na svou exmanželku, která prý po hádce o výchově dcery Onderky a Pavly A., o kterou se chtěli starat jak Vytopil, tak Onderková, místostarostu z bezprostřední blízkosti střelila do hlavy. Obžalovaná se hájí tím, že Vytopila nikdy v životě neviděla. Proces bude pokračovat příští týden výslechy znalců, do konce měsíce by pak mohl padnout i verdikt.