Starostka obvodu Jaroslava Maříková (ODS) jeho rezignaci dostala faxem dnes ráno. Kopáček se v něm vzdal postu místostarosty, obecního a městského zastupitele a také členství v ODS.

Usvědčující záběry televize odvysílala včera v pořadu Na vlastní oči. "Ještě ten večer v noci jsem podala na policii trestní oznámení pro podezření z úplatkářství a možného zneužití pravomoci veřejného činitele," řekla Právu starostka Maříková.

Primátor: hluboce jsem se styděl

Novinářka, vydávající se za ženu, která rychle potřebuje byt, vyhledala Kopáčka přímo na obvodním úřadě v doprovodu jeho známého Antonína Háka, který údajně byt za úplatu již dostal. Při jednání viditelně opilý místostarosta nastínil, že se tato věc dá zařídit za padesát tisíc korun.

Tento fakt se později pokoušel vysvětlit tím, že měl na mysli částku, kterou bude nutné do opravy bytu vložit. Dnes však nebyl k zastižení a nezvedal telefony.

"Podle mého názoru je reportáž pravdivá," uvedl primátor Plzně Jiří Šneberger. "Moje pocity? Šok. Bylo to hrůzostrašné, hluboce jsem se styděl, že je něco takového v Plzni možné," sdělil primátor a dodal: "Nic takového už se nesmí opakovat. Politici musí vědět, že je v takových případech čeká tvrdý a nemilosrdný trest. Ztrátou funkcí počínaje, přes vyloučení ze strany, až po případné trestní stíhání."