"Stíhaný muž byl umístěn v cele předběžného zadržení. Krajský státní zástupce podá návrh na jeho vzetí do vazby," uvedla dnes mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

Do baru přišel krást

Mladíkovi hrozí až výjimečný trest za to, že podle podezření přišel včera kolem páté hodiny ráno do baru Fenix už s úmyslem krást. Na přítomnou barmanku zaútočil a několikrát ji bodl do krku a těla.

"Způsobil jí mnohočetná bodná poranění životně důležitých orgánů, na jejichž následky na místě zemřela. Poté jí odcizil číšnický flek s tržbou," popsala mluvčí.

Zavražděnou dívku objevila asi o hodinu později manželka majitele baru, která přivolala policii. Ta po příjezdu částečně uzavřela centrum města a ohledala místo činu. Kriminalisté také postupně vytipovali osoby, které by mohly mít s případem co dočinění. Právě mezi nimi našli i později obviněného mladíka.

Bednarčíková nesdělila, kolik peněz pachatel uloupil. Také motiv se nadále prověřuje.

Vrah čerpadlářky dosud uniká

Ubodaná žena byla nalezená pouhých dvanáct dní poté, co osmnáctitisícovým Bruntálem otřásla vražda devětačtyřicetileté čerpadlářky na odlehlé pumpě na Žlutém kopci. [celá zpráva]

Zatímco loni policisté na Bruntálsku nezaznamenali jedinou vraždu, letos tak během pouhých dvou týdnů vyšetřují už druhou.

Bednarčíková později upřesnila, že stále není zcela jasné, zda obě vraždy spolu souvisejí. Jistotu mají přinést až výsledky expertýz DNA.