Policisté doprovázející dav, který směřoval po Americké ke Klatovské třídě, si na pomoc museli povolat posily, než sportovní příznivce zvládli. Rvačka se pak strhla v ulici V Šipce.

"Dvaadvacetiletý muž z Ostravy udeřil policistu pěstí do obličeje a dal se na útěk. Policista jej dostihl a fanoušek jej opětovně napadl úderem pěstí do obličeje. Další pokus o útok policista odrazil a za použití donucovacích prostředků mladého muže zklidnil," popsal dnes incident mluvčí plzeňských policistů Petr Kovář.

Policista skončil v pracovní neschopnosti, protože mladík mu způsobil četné modřiny a pohmožděniny. Komisař ho stíhá pro trestné činy výtržnictví a útok na veřejného činitele a hrozí mu vzhledem ke zdravotní újmě policisty až pětileté vězení.

Před policisty se zamkli na záchodě

Další policisté pak pronásledovali tři muže až do jedné provozovny s rychlým občerstvením, kde se fanoušci zamkli na toaletě. Nakonec se na výzvy mužů zákona vzdali.

V souvislosti s včerejším zápasem skončilo třináct nejagresivnějších lidí na policejním oddělení. Jedenáct z nich se dopustilo přestupku, zbývající dva jsou pak podezřelí ze spáchání trestného činu. Jde o již zmiňovaného mladíka a 30letého muže, který se taktéž dopustil výtržnictví. Celkem čtyři lidé museli vyhledat lékařské ošetření.