Kopáček to sice rezolutně odmítá, reportáž označuje za vykonstruovanou a zmanipulovanou, pokud ale o své pravdě nepřesvědčí ve středu 17. března kolegy z obvodní rady, rezignuje na funkci.

"Žádný úplatek jsem nikdy nepřijal," řekl Právu Kopáček, který si podle reportérky Novy měl údajně říci o padesát tisíc korun oplátkou za přednostní přidělení obecního bytu.

"Ta žena za mnou přišla s jedním známým a ptala se, jak získat byt. Vysvětlil jsem jí, že jednou z možností, jak celou často mnohaletou proceduru urychlit, je požádat o byt, který vyžaduje opravu a ta může činit padesát nebo třeba sto tisíc korun," vysvětlil Kopáček a zdůraznil, že odmítl obálku, kterou mu novinářka nabídla.

"Naopak jsem na ni podal trestní oznámení za uplácení," dodal místostarosta a na podporu svého tvrzení má písemnou výpověď zmíněného známého. "Pokud to ale radní nepřesvědčí a budou žádat mou rezignaci, okamžitě jim vyhovím," sdělil.

Zděšení politici

Lidé, kteří už natočené záběry zhlédli - například primátor Jiří Šneberger (ODS) nebo starostka dotčeného obvodu Jaroslava Maříková(ODS) - ji popisují jako věrohodnou.

"Vypadala naprosto autenticky, byla jsem zděšená," podotkla Maříková. O Kopáčkovu rezignaci už požádala oblastní rada ODS. "Zmíněnou reportáž jsme sice neviděli," připustil šéf plzeňské ODS Miroslav Levora, "vycházeli jsme ale ze sdělení pana primátora a paní starostky. A osobně si myslím, že média jsou na takové úrovni, že nebudou pouštět novinářské kachny."

Starostka Maříková však připomněla jinou věc: Kopáček podle ní prakticky neměl šanci přidělení bytu zmanipulovat. "Neumím si představit, jak by to mohl udělat. Ten resort mu vůbec nepřísluší, spadá pod druhého místostarostu," uvedla Maříková.

"Na obecní byty existuje pořadník, v němž je asi dva tisíc jmen. Devítičlenná bytová komise, v níž Kopáček není, na základě řady kritérií doporučuje, komu bude byt přidělen. Poslední slovo má rada. V té sice místostarosta figuruje, je ale jen jedním z devíti," uzavřela Maříková, která už přesto nechala zahájit hloubkovou kontrolu na hospodaření s byty.