Případ, na který upozornilo v pondělí Právo, dospěl k hlavnímu líčení. A to má od prvního dne bouřlivý průběh. [celá zpráva]

Soudce Bohuslav Horký musel při usměrňování advokátů opakovaně zvyšovat hlas a jednoho z nich, Vladimíra Jablonského, rovnou poslal před kárnou komisi České advokátní komory za „chování hraničící s pohrdáním soudem“, když si bez ohledu na pokyny soudce bral slovo a nesouhlasně hodnotil průběh hlavního líčení.

Že oba obžalovaní berou věc vážně, o tom svědčí i počet jejich obhájců. Dobrý se nechává zastupovat bývalou nejvyšší státní zástupkyní, dnes advokátkou Renatou Veseckou a dalším advokátem Petrem Hulánem.

Uprostřed Oldřich Dobrý, vpravo Renata Vesecká

Uprostřed Oldřich Dobrý, vpravo Renata Vesecká

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Mareše, který byl podle obžaloby hlavním iniciátorem násilí na poškozené ženě, obhajují advokáti Jablonský a Roman Koucký.

Milovnice umění měl zajímat design bytu

Skutek popsaný v obžalobě se měl odehrát v noci z 5. na 6. března loňského roku. Oba muži po večírku stráveném v malostranských restauracích Kozička a Blue Light ve společnosti alkoholu a kokainu, nad ránem odjeli dvěma taxíky do Marešova bytu.

Doprovod jim dělaly dvě ženy, s nimiž se tu seznámili, a poškozená. Podle verze znásilněné byly další dvě ženy zhruba dvacetileté a později prý pochopila, že si od nich hostitelé slibovali erotické hrátky. Obžalovaní tvrdí, že šlo o asi 50leté milovnice umění, které si ve tři ráno chtěly prohlédnout design Marešova bytu.

Poškozená: Řvali na mě

Co se stalo za jeho dveřmi, zůstává otázkou pro soud. Jisté je, že obě pozvané ženy se od Marešova bytu vrátily zpět do baru, protože si tam jedna z nich zapomněla drahý šál, a už se nevrátily.

„Dělala jsem si z nich legraci, že jim holky nepřijely,“ přiznala poškozená ve své výpovědi. Sama prý však netušila, jak svými poznámkami muže, které už z dřívějška znala, rozzuří.

Hádku, během níž ji měli obvinit, že jim překazila večírek, když se ke čtveřici v baru přidala, následovalo násilí.

Mladou ženu prý bili, svlékli, zasouvali jí prsty do vaginy, Mareš jí měl strkat penis do úst a pořezat nožem na nohách, prý ji i pomočil. „Ukaž cecky, řvali na mě a svlékali mě,“ popsala soudu poškozená.

Žena, která podle znalců trpí posttraumatickým syndromem, vypovídala z jiné místnosti soudu, s účastníky byla v kontaktu přes mikrofon a videokameru.

„Už je nechci v životě vidět. Bojím se jich,“ vysvětlila, proč si vyžádala videokonferenci, viditelně silně rozrušená poškozená. Kdyby na ni soud nepřistoupil, vypovídala by prý jedině stejnou formou z Anglie, kde dnes žije.

Obžalovaní: Svlékala se sama

Obžalovaní muži se ve svých výpovědích sice mírně odlišují, shodují se však na tom, že k násilí, až na pár facek od Mareše, nedošlo. Žena se jim prý vnutila sama do auta, v bytě se pak obnažovala, provokovala kamarády, aby před ní onanovali a koupala se s nimi ve vaně.

Zranění si prý způsobila sama, když opilá padala po místnosti, rány na nohách jí Mareš způsobil nechtěně při neopatrné manipulaci s vývrtkou na víno.

Vysvětlení měli i pro biologické stopy zajištěné policií, které obsahovaly i sperma. „Stál jsem nad ní a dělal si to taky. Udělal jsem se na ní a ona si sperma rozmazávala po sobě. Strkala si prsty i dovnitř,“ uvedl například Dobrý.

Obhájci argumentují zejména údajnou špatnou pověstí mladé ženy, která prý svou sexuální přízeň projevovala mnoha kamarádům včetně přátel obžalovaných a na večírcích se svlékala. To žena odmítla. Za posledních deset let prý měla jen kolem šesti partnerů. Od letošního července je vdaná.