„Krátce před půlnocí volal na tísňovou linku 155 pětadvacetiletý muž, který si stěžoval na zdravotní a psychické problémy a chtěl záchranáři převézt do psychiatrické léčebny. Když přijeli záchranáři na místo do ulice Pod Kotlářkou v pražských Košířích, muž je začal vulgárně urážet a slovně napadat. Zdravotníci si proto přizvali na pomoc policisty,“ uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Policisté ulici uzavřeli.

Policisté ulici uzavřeli.

FOTO: Jiří Forman, Novinky

Policisté podle ní viděli po příjezdu zaběhnout muže do domu. „Tam si nasadil pletenou kuklu, po chvíli vyběhl z domu a proti policistům mířil zbraní s tím, že je fyzicky zlikviduje. Policisté se v ten okamžik před mužem takticky schovali za oplocení a přivolali si na pomoc Speciální pořádkovou a Zásahovou jednotku včetně dvou vyjednavačů,“ konstatovala Rösslerová s tím, že muž se vzápětí vrátil do ubytovny.

Policisté pro jistotu povolali i záchrankuulici uzavřeli.

Policisté pro jistotu povolali i záchranku.

FOTO: Jiří Forman, Novinky

Po vyjednávání nakonec policisté přistoupili k zákroku, protože v domě spal ještě 21letý muž, který mohl být ohrožen. Zásahové jednotce se nakonec podařilo pachatele odzbrojit. Ukázalo se, že pistole byla plynová.

„Pětadvacetiletý muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, za který mu hrozí až šestileté vězení,“ dodala policejní mluvčí.