Ve chvíli, kdy došlo ke střelbě, přijeli na nádvoří automobilem dva zvukaři z přilehlého klubu Hudební bazar. "Přijeli jsme zvučit koncert. Najednou nás před hospodou U Pařeza upoutal hlouček lidí. Chlapi do sebe kopali a ženské brečely. Najednou zazněly dva výstřely. Přikrčili jsme se do auta, protože jsme dostali strach, takže nic víc jsem neviděl," řekl jeden ze zvukařů.

Tajemník Hudebního bazaru Lukáš Křupala řekl, že v době incidentu byl u baru. "Slyšel jsem zvenku výstřel a pak do klubu vešel kamarád a měl v obličeje výraz, jaký jsem u něho ještě neviděl. Koktal, že na něj mířili revolverem ze vzdálenosti metr a půl," říká mladý muž, který pak další průběh incidentu pozoroval s návštěvníky klubu z okna.

"Viděli jsme hádající se partičku. Jeden kluk se držel za kyčel a další lidé se snažili chytit údajného střelce. Ten se jím ale vytrhnul a utíkal směrem k hlavní cestě," dodal svědek. "Pak přijeli policajti a dali toho zraněné do stabilizované polohy. My jsme jim pak dali pod hlavy spacáky, protože leželi na rozbředlém sněhu," dodal Křupala.

Stav obou postřelených mužů je podle policie vážný. "Oba jsou hospitalizováni v ostravských nemocnicích," uvedla mluvčí severomoravské policie. "Bližší informace vzhledem k počátečnímu stádiu vyšetřování nelze v této chvíli sdělit," dodala.

"Stav zraněného je velice vážný. Utrpěl průstřel hrudníku a jater s poraněním míchy. Další střelnou ránu má na stehně. Ještě večer musel být operován," uvedla mluvčí Městské nemocnice Ostrava Marie Dlabalová. Druhý postřelený muž byl převezen do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. I on byl operován a jeho zdravotní stav je vážný.