"Mladíci silně posilnění alkoholem zazvonili na dveře domu. Poté, co jim učitel otevřel, dostali se s ním a později i se členy jeho rodiny do verbálního i fyzického konfliktu. Zadrženi byli až přivolanou policejní hlídkou," sdělila dnes mluvčí jesenické policie Natálie Orlová.

Mladíci, kteří ještě nedovršili 18. roku věku, jsou podezřelí z provinění výtržnictví, porušování domovní svobody a útoku na veřejného činitele.

Mistr je v šoku

Napadený mistr odborného výcviku Alois Hofmann je momentálně v pracovní neschopnosti, která však s uvedenou kauzou nesouvisí.

"Neschopenka mu byla vystavena ještě před jeho napadením," řekl ředitel ústavu Čestmír Dvořáček. Pedagog je však po incidentu v šoku, jak řekla ČTK učitelova dcera Dana Hofmannová. Podle ní se mladíci do členů rodiny pustili pěstmi a vyhrožovali, že jim lahví rozbijí hlavu.

Chlapci se učiteli omluvili

Dvořáček zdůraznil, že událost je politováníhodná, ale zároveň zcela výjimečná. "Od roku 1998, kdy byl náš ústav zřízen, se něco podobného nestalo. Chlapci podle mého neměli v úmyslu kolegovi ani nikomu jinému ublížit. Řekli mi, že činu litují a že Hofmannovi zaslali omluvný dopis. Tvrdili, že se jen chtěli opít a rozloučit se. Jeden z nich totiž za pár dnů dovrší osmnácti let a ústav opustí," uvedl Dvořáček a dodal, že hlavním viníkem je alkohol.

"Je samozřejmě špatné, že se jako mladiství k němu dostali. Venku to ale neovlivníme," konstatoval Dvořáček a dodal, že veřejnost nemá důvod se chovanců zdejšího ústavu obávat. "Jde skutečně, jak už jsem zdůraznil, o zcela ojedinělý případ," zakončil Dvořáček.