Soud sice nechal zabavit Stolínové počítač, ale zprostil ji obžaloby v souvislosti s porušováním autorských práv u nainstalovaného software. Státní zástupkyně si ponechala lhůtu na odvolání, rozsudek není pravomocný.

Za komunistickou političku a libereckou zastupitelku se podle obžaloby vydávala od dubna 2010 až do března 2011. Na profil pak žena vkládala informace a komentáře neslučitelné s politickými názory, které komunistická politička zastává. Pod jejím jménem se na internetu objevovaly příspěvky, ve kterých vyjadřovala podporu někdejšímu primátorovi LiberceODS Jiřímu Kittnerovi, nebo například prohlášení, že Lysáková hlasuje s ODS v libereckém zastupitelstvu.

„Začala jsem zase věřit, že existuje spravedlnost,“ řekla po vynesení rozsudku Lysáková a jen s obtížemi se bránila slzám. „Bylo to pro mne velmi těžké. Profil na Facebooku visel přes rok a nemohla jsem s tím nic dělat. V té době obrana proti kyberšikaně ještě neexistovala,“ popsala Lysáková událost, která ji zasáhla v soukromém i profesním životě.

Žárlivost a nevěra jako motiv činu

Kvůli soudnímu sporu se rozhodla nekandidovat v krajských volbách, přestože měla stranickou podporu.

Podle soudce Richarda Skýby bylo velmi těžké zjistit motiv počínání Stolínové. Jako nejpravděpodobnější uvedl žárlivost a podezření z nevěry. Manžel Stolínové totiž spolupracoval s Lysákovou ve vedení liberecké organizace komunistů. „Takové podezření se mezi ženami nikdy neurovná, a to v každém věku,“ prohlásil Skýba, který nízký trest odůvodnil dosavadní bezúhonností Stolínové a také jejím věkem.

Stolínová ani její obhájkyně Marie Nedvědová se ve čtvrtek k soudu nedostavily, spletly si o hodinu termín jednání. Následně však Nedvědová, která je mimo jiné poslankyně za KSČM, řekla Právu, že s rozsudkem nesouhlasí a po poradě s mandantkou podají odvolání.