„Nehodu ohlásil svědek, který jel okolo. Bohužel dívce, která s vozidlem narazila do stromu, už lékař nemohl pomoci a po příjezdu na místo konstatoval smrt,“ uvedla Kafková.

Krátce před šestou pak došlo k tragédii u železničního přejezdu v Táboře, kde auto se čtyřmi mladíky narazilo rovněž do stromu. Vůz havaroval na jihu města.

„Řidič zřejmě nezvládl řízení, narazil do stromu a od něj se vozidlo Alfa Romeo odrazilo na železniční přejezd. Náraz nepřežili tři členové posádky vozidla, čtvrtého odvezli záchranáři do táborské nemocnice,“ upřesnila krajská policejní mluvčí Lenka Holická.

Dívku vysadili jen o chvíli dříve

Dodala, že těsně před nárazem vozu do stromu z automobilu vystoupila neznámá dívka. Poté se řidič rozjel a krátce na to zřejmě po velmi rychlé jízdě havaroval.

Policejnímu vyšetřovateli novou informaci sdělil mladík, který se zraněními skončil v nemocnici a je psychicky silně otřesen. "Chlapec si nemůže vzpomenout, kde přesně dívku vysadili, u jakého domku, a ani jak se jmenuje," uvedla jihočeská policejní mluvčí Lenka Holická a žádá, aby se dívka ozvala na linku 158.

Kvůli nehodě byla přes čtyři hodiny uzavřena hlavní železniční trať mezi Českými Budějovicemi a Prahou. Cestující museli využít náhradní dopravu. Podle serveru Českých drah je železnice zhruba od 10:30 zase průjezdná.