Policejní vyšetřování bylo dlouhé a podrobné. Daňhelova advokátka Lucie Hrdá v úterý v podvečer potvrdila, že její klient byl již obviněn, konkrétní trestný čin nechtěla komentovat. „Proti usnesení o zahájení stíhání jsme podali stížnost, klient s tím zásadně nesouhlasí,“ řekla Právu Hrdá.

Podle pražského policejního mluvčího Tomáše Hulana hrozí obviněnému jednačtyřicetiletému muži až deset let vězení.

Daňhel, který upozornil na možné chyby v nákupu letounů CASA, před časem přišel o bezpečnostní prověrku na stupeň tajné a byl postaven mimo službu. Podle něj za tím stál fakt, že v případu CASA svědčil na policii.

A právě jeho svědectví, o které se policie v kauze opírá, je podle něj i za aktuálním stíháním. „Klient to dává do přímé souvislosti, podle něj jde o další snahu o jeho znevěrohodnění,“ řekla Hrdá.

Daňhelovu věrohodnost jako svědka už minulý týden zpochybnil před poslanci ředitel vojenského zpravodajství Ondrej Páleník. Na jednání parlamentní komise pro kontrolu činnosti vojenské tajné služby totiž poslancům sdělil, že podplukovník Generálního štábu Daňhel pobíral paušální měsíční částku od firmy Omnipol, která nákup letadel zprostředkovávala. Zbrojařská společnost to vzápětí popřela.