Muž vykrvácel z ran, které mu agresivní zvíře ve výběhu skotu způsobilo, řekl dnes ČTK mluvčí trutnovské policie Petr Kopecký. Další okolnosti smrti policie vyšetřuje, k určení příčiny smrti také nařídila soudní pitvu.

Muž měl v kravíně lánovského družstva noční službu, při které kontroloval zvířata ve stájích a celý areál. Naposledy hovořil se zaměstnanci dílny v sobotu kolem 15:00, poté odešel na kontrolu areálu.

"Co a kdy se ve výběhu u býka stalo, už nikdo nezjistí. Je to obrovská tragédie," řekl dnes ČTK zootechnik zemědělského družstva Vítězslav Valenta.

Býk-zabiják půjde na jatka

Mrtvého muže našel v neděli časně ráno jeho syn, který jej začal s pomocí jednoho z ošetřovatelů hledat. Zhruba tunu vážícího plemenného býka považovali všichni ošetřovatelé za agresivní a nebezpečné zvíře.

"Do soboty ale nikoho nikdy nezranil. Všichni věděli, že si s ním není radno zahrávat. Co se stalo, si neumím vysvětlit," řekl Valenta s tím, že agresivní zvíře pošle družstvo v úterý na porážku.

Poslední případ zabití chovatele býkem se v Královéhradeckém kraji stal loni v září na Rychnovsku. Stádo býků tehdy napadlo na oplocené pastvině v Olešnici v Orlických horách šestapadesátiletého majitele, který zraněním na místě podlehl. Další muž, který se napadenému snažil pomoci, skončil se zraněními v nemocnici.