Mezi výjimečně tragické měsíce se však letošní červen pravděpodobně nezařadí. Nejhorším červnem co do počtu mrtvých na silnicích byl za posledních 20 let rok 2003, kdy zemřelo 147 lidí. V roce 2010 pak v červnu bylo 79 obětí havárií, stejně jako o rok dříve.

Nejtragičtějším dnem měsíce byla neděle 24. června, nehody si vyžádaly sedm obětí. O život přišli například tři motorkáři. Jeden z mužů se na silnici I/3 poblíž obce Roudno na Táborsku zřejmě vyhýbal jinému vozidlu a vyjel mimo vozovku. Smrtelně se přitom zranil. V tentýž den nepřežil nehodu také motorkář, který se u Poličky na Svitavsku srazil s osobním autem. Řidič motorky havaroval při srážce s vozem také u Kostelce nad Černými lesy. Muž zemřel, jeho spolujezdkyně byla vážně zraněna.

Tentýž den se stala smrtelná nehoda i mezi Jedlovou a městem Bystré na Svitavsku. Třiatřicetiletý řidič auta tam zemřel po nárazu do stromu. O život přišel i dvaašedesátiletý cyklista, který jel v Ostravě na neosvětleném kole a navíc v protisměru. Pětadvacetiletá řidička osobního auta ho zřejmě pozdě zaregistrovala, narazila do něj čelně a odhodila ho na vůz, který právě předjížděla. Cyklista na místě zemřel.

Tragická nehoda, při níž přišlo o život roční dítě, se pak stala na parkovišti v Havířově na Karvinsku. Dítě v nestřeženém okamžiku zřejmě odběhlo od matky a srazil ho couvající automobil.

Bezpečně se nejezdilo ani 12. června, kdy na silnicích zemřelo šest lidí. Naopak tři dny v první polovině měsíce se obešly bez obětí na životech. Celkově zaznamenali policisté zatím přes 6600 nehod, přes 400 jich zavinili řidiči pod vlivem alkoholu.