"Neznámý pachatel přepadl v 8:30 pracovnici stánku na Hlavní poště na Senovážném náměstí. Ženě hrozil, jak se později ukázalo, atrapou granátu, proto mu vydala tři tisíce korun. Policisté začali po lupiči pátrat a v 10. hodin se jim ho podařilo zadržet na Lanově třídě," upřesnil prvotní informace mluvčí jihočeské policie Dušan Klícha.

Přestože se muž zřejmě mezitím makety zbavil, v okamžiku, kdy nasedl do policejního vozu, začal vyhrožovat odpálením granátu i dvěma policistům. Kriminalista a uniformovaný policista proto vyhověli jeho požadavku a odvezli ho do strakonického Magic Baru. "Vyhověli mu v rámci ochrany lidských životů," zdůraznil Klícha.

Zadržela ho zásahovka

Zmiňovaný podnik stojí na strakonickém Velkém náměstí, a protože stále hrozilo nebezpečí exploze, policisté okolí evakuovali. Podle Klíchy oba policisté vešli i s lupičem do baru, kde pokračovali ve vyjednávání. Po poledni se pak zásahové jednotce podařilo mladého muže zneškodnit. Následně se zjistilo, že u sebe nic nebezpečného neměl.

Muž je nyní v cele předběžného zadržení v Českých Budějovicích a čeká ho obvinění z loupeže a útoku na veřejného činitele.