V jednom případě neměla důchodkyně peníze, tak jí žena ukradla aspoň peněženku s dvacetikorunou. Kriminalistům se ji ale po mravenčí práci podařilo dopadnout a podvodnice nyní sedí ve vazbě.

Policisté podle popisu vytipovali možné pachatelky. Na konci minulého roku se jim podařilo vypátrat podezřelou. Několik týdnů vyráželi do terénu a v kritických hodinách na předem vybraných místech hledali podezřelou ženu.

"Ta se ovšem díky změněné podobě úspěšně bránila nastražené síti. Pak udělala chybu a kriminalisté získali její aktuální podobu. Přesto trvalo několik týdnů, než jsme zjistili adresu, na které se zdržovala,“ prohlásil policejní mluvčí Pavel Šváb s tím, že adresa byla shodou okolností jen několik stovek metrů od pracoviště kriminalistů.

Když ženu policisté dopadli, dušovala se, že je nevinná. Na služebně pak ale přiznala všech 40 případů.

„Svému druhovi, který nic netušil, vždy ráno oznámila, že jde pracovat do baru. Měsíčně se dopustila vždy dvou krádeží, pouze před vánocemi zvýšila frekvenci – potřebovala zaplatit objednaný mixér. Tipovala si vždy osaměle žijící seniorky. Pokud byla v bytě další osoba, o nic se nepokusila a odešla,“ dodal Šváb s tím, že žena už měla ke své „práci“ know-how, protože za stejnou činnost už byla odsouzena v Praze. Nyní ji hrozí dalších pět let za mřížemi.