"Celou událost vidělo a popsalo několik svědků, přesto se obracíme na veřejnost s prosbou o další informace, které by pomohly ztotožnit řidiče dotyčného auta," řekla v pátek mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová.

Svědci popsali, že je svou jízdou v protisměru na dálnici D1 ohrožoval zatím neznámý řidič ve směru od Hulína na Brno ve středu dopoledne od 10:40 do 10:50 hodin.

"Na dálnici do špatného pruhu najel pravděpodobně v místě výjezdu na Kroměříž a poté pokračoval směrem na Hulín. Překvapení motoristé se škodovce jedoucí v levém rychlém pruhu snažili všemožně vyhýbat. Přesto v jednom okamžiku čelní srážka ve vysoké rychlosti hrozila muži za volantem automobilu Škoda Octavia,“ popsala Kyšnerová.

Řidič Škody Octavie proto strhl řízení a autu v protisměru se těsně vyhnul. Při úhybném manévru se však bočně střetl s vozidlem v pravém pruhu. Oba řidiči naštěstí vyvázli bez zranění. K dalším nehodám na dálnici nedošlo.

Policisté kvalifikovali počínání řidiče jako trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti. Pachateli hrozí až pětileté vězení.