Manželka čtyřiasedmdesátiletého muže z Písku na Frýdecko-Místecku do domu loni v červenci pustila podvodníky, kteří jí ukradli hotovost. Obálka s částkou 19 000 korun ale v domě zůstala. Údajně zmizela až v okamžiku, kdy dům opouštěli kriminalisté.

"Je to vrchol hyenismu okrást už jednou okradené lidi. Ještě k tomu důchodce," řekl ČTK policejní zdroj. "Spis si už převzali pracovníci státního zastupitelství. Proto se k případu nebudeme podrobněji vyjadřovat," dodal Vorlíček.

Kriminalista se brání

"Rozhodně se necítím vinen. Inspekce tvrdí něco jiného než já," řekl dnes obviněný policista. Podle něj si celou záležitost vymyslel důchodce. "Nevím, z čeho tak usoudil, ale ty peníze vůbec neopustily dům," uvedl s tím, že dál se k případu nechce vyjadřovat. Vše prý řekne až před soudem.

Okradený důchodce je toho názoru, že jde o selhání jednotlivce. "Rozhodně si nemyslím, že by za to mohla celá policie. Napsal jsem dopis ministru vnitra. Doufám, že se celá záležitost důsledně vyšetří," prohlásil.

K podrobnostem se nechtěl vyjadřovat. "Jsem už starý člověk a chci mít klid," vysvětlil.

Důchodce si policisty všiml

Kriminalisté do domu důchodců přijeli loni 14. června na základě oznámení, že zloději, kteří se do domácnosti vloudili, ukradli nějaké peníze. Obálky s částkou 19 000 korun si ale nevšimli. Technik podle dostupných informací na místě zajišťoval stopy a obálku s penězi si odnesl. Toho si důchodce všiml a ještě za policisty vyběhl. "Peníze jsem dostal hned zpátky," řekl okradený muž.

Podle zdroje se stíhaný policista hájil tím, že obálku zajistil kvůli stopám. "Běžný postup ale je, že se vezme obálka a nikoliv peníze," sdělil ČTK ostravský policista.

Ředitel frýdecko-místecké policie Václav Habrnal ČTK řekl, že zatím nemá informace o tom, že by jeho podřízený byl obviněn. "Víme, že inspekce se případem zabývá. Počkám na rozhodnutí a pak přikročím k nějakému rozhodnutí. Musím si celou věc prošetřit, zda budou důvody k postavení mimo službu," uvedl.