„Cestující autobusu vydal svým jednáním v nebezpečí smrti,“ uvedla státní zástupkyně u chebského soudu, když četla obžalobu. Obžalovaný řidič obžalobu odmítá s tím, že pod vlivem alkoholu autobus neřídil.

„Já jsem se napil až po jízdě,“ argumentoval hned v počátku líčení řidič autobusu, kterého dopravní firma bezprostředně po obvinění propustila z práce. „Neudělalo se mi dobře, protože jsem celý den pořádně nejedl,“ vysvětloval podivnou jízdu řidič.

V autobuse vezl celkem šestnáct cestujících včetně několika dětí. Jeden z nich, 40letý Vojtěch Balog přiměl řidiče ve stanici Vernéřov, aby mu předal řízení. „Říkal jsem mu, že nemůže ožralej řídit,“ vysvětloval Balog. „Bál jsem se o své děti,“ uvedl. Poté, co Balog odvezl všechny cestující do nejbližší zastávky ve Vernéřově, vymohl od něj řidič klíče od autobusu zpět a odjel do Aše do garáží dopravce. Až tam prý vypil tři čtyři deci rumu.

Obžalovaný řidič autobusu Michal Durec se na chodbě chebského soudu radil se svou obhájkyní Jitkou Lavičkovou.

Obžalovaný řidič autobusu Michal Durec se na chodbě chebského soudu radil se svou obhájkyní Jitkou Lavičkovou.

FOTO: Rudolf Voleman, Právo

V průběhu líčení předstoupilo postupně devět svědků, kteří v listopadu jízdu autobusem absolvovali. Všichni se v podstatě shodli, že řidič se choval podivně, ujížděl při jízdě ke straně vozovky a za jízdy otvíral a zavíral dveře.

Obhájkyně obžalovaného řidiče požádala na závěr soudního jednání, aby byla předvolána soudní znalkyně, která písemně hodnotila míru alkoholu v krvi řidiče. Soudkyně jí vyhověla, a protože chce vyslechnout ještě jednu svědkyni, která k soudu ve čtvrtek nedorazila, odložila líčení na konec června. Obžalovanému hrozí tři až osm let vězení.