Že je Pancová jednou ze zadržených, zatím nikdo nepotvrdil, ukazuje na to ale fakt, že policie v úterý zapečetila její kancelář a vstup do pracovny hlídali kriminalisté. Pancovou prý odvezli z jejího domu v Rudné u Prahy na výslech do hlavního města.

Největší pozornost se v úterý věnovala prohlídce Rathova domu, kde policisté provedli dvě domovní prohlídky a přivezli s sebou i počítačku bankovek. První prohlídka proběhla kolem desáté hodiny dopoledne, následně policisté Ratha podle všeho odvezli do Prahy a zpět do Hostivice se s ním vrátili kolem čtvrté hodiny odpoledne. Druhá prohlídka trvala několik hodin.

Soudce rozhodne o vazbě

Středočeský hejtman a poslanec ČSSD byl zadržen v pondělí večer a v úterý následně obviněn z přijetí úplatku. Policisté u něho bezprostředně po činu našli sedm miliónů korun. Podle šéfa protikorupční policie Tomáše Martince došlo k trestné činnosti při zadávání veřejných zakázek ve Středočeském kraji. Úplatek by tak mohl souviset například s využíváním evropských dotací v kladenské nemocnici, kterou policie v úterý rovněž prohledala.

Video

Policie přivezla Ratha k domovní prohlídce. Zdroj: Metropol TV

Státní zástupkyně Lenka Bradáčová podala v úterý návrh na Ratha do vazby. Soudce by o něm měl rozhodnout ve středu dopoledne.

Rath mezi tím vydal prohlášení, v kterém odmítá vědomé přijetí úplatku. Prohlásil, že se jedná o dobře připravenou společenskou popravu politika, když na návštěvě obdržel krabici s vínem, v níž pak zasahující komando našlo peníze.

Podle informací Práva byl Rath na návštěvě právě v domě Pancové, ve kterém žije s Petrem Kottem, dalším z obviněných v kauze.

Vše o kauze Rath
Policie má jasný důkaz a obvinila Ratha z přijetí úplatku 
David Rath měl mít u sebe při zatčení sedm miliónů korun v krabici od bot 
Předsedkyně Sněmovny Němcová souhlasila s vydáním Ratha soudu
Sociální demokraté se omluvili za Ratha
Zoufalé manželky se budou točit v Hostivici, aneb Češi vymýšlejí vtipy na Ratha
Rath se často tvrdě pouštěl do protivníků kvůli korupci, teď sám skončil v cele 
Rath spadl policistům do klína, původně sledovali někoho jiného 
Rath měl dostat sedm miliónů za rekonstrukci zámku v Buštěhradě 
Policisté při vyšetřování kauzy Rath objevili 30 miliónů korun 
Soudce poslal Ratha do vazby. Bojí se, že by utekl nebo ovlivňoval svědky