"Vůz taxikáře si vybrali náhodně, stál na konci řady," sdělil ve středu na tiskové konferenci liberecký kriminalista Stanislav Briestenský. Podle něj mladíci na sedmačtyřicetiletého taxikáře zaútočili noži, které si přinesli z domova.

Bodné rány směřovali do horní části těla. "Neměl šanci se ubránit," řekl kriminalista a podotkl, že řidič taxislužby měl u sebe jen čtyři tisíce korun. Oba obvinění nepracovali, peníze utratili.

Jeden z nich se dostal do křížku se zákonem už v minulosti v souvislosti s majetkovou trestnou činností. Na objasnění případu podle libereckých kriminalistů velkou měrou přispěli pracovníci kriminalistického ústavu, kteří vyhodnocovali biologické stopy z místa činu.

Zavražděného taxikáře našli 26. února v kufru jeho vozu. Řidič se den předtím nehlásil dispečinku a kolegové ho proto hledali po celém městě. Podařilo se jej najít až pomocí jeho mobilního telefonu. Jeho taxi bylo odstavené v ulici Za Plynárnou prázdné se skvrnami od krve, řidiče objevili v kufru auta. Přivolaní záchranáři už mu nemohli pomoci.